Csak egy Földünk van

Nemrég megtartottuk az OXIGÉN Állat- és Környezetvédelmi Alapítvány első környezetvédelmi előadását a Szeged Városi Kollégium Székhelyintézményben. A címe: Csak egy Földünk van. Témája, az általunk termelt szemét, mely egyre több lesz, és egyre nagyobb megterhelést ró Földünkre. Felhívtuk a figyelmet a szeméthegyekre és a tengeri áramlatok által a Csendes óceán közepén kialakult PET palack, és egyéb műanyagból kialakult hatalmas szemétszigetre. Az előadás célja: a szemléletformálás. Próbáljunk meg minél kevesebb szemetet termelni, és tartsuk szem előtt a szelektív hulladék gyűjtés fontosságát, az újrahasznosítás céljából.

A diákok érdeklődve hallgatták önkéntesünk, Kiss Lilla, jogászhallgató előadását. Köszönjük Hődörné Balatánszki Mária igazgatónőnek, és Szűcs Dia tanárnőnek a lehetőséget.

Az OXIGÉN Állat- és Környezetvédelmi Alapítvány előadása

Megtartottuk a soron következő környezetvédelmi előadásunkat a szegedi Ortutay Gyula Kollégiumban. Az előadás címe a "Levegő szennyeződés" volt. Mint tudjuk, ez a néma gyilkos, nagyon veszélyes az ember egészségére és a környezetre egyaránt. Mit tehetünk mi, hogyan védekezzünk ellene. Köszönjük Szarka Kovács Alexandra Brigitta biológus PhD hallgató előadását.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el